R1 Internal Moots results

The first of three days of mooting took place on Tuesday 29th October. Here are those through to next round. This will be held end Jan/early Feb.

GDL internal

  • Group 1 - Clare Parkhouse and Amy Chapman
  • Group 2 - Emma Snell and Eleanor Fox
  • Group 3 - Carlos Austin-Gonzalez and James Freeman
  • Group 4 - Alyssa Nathanson-Tanner and Bethany Knowles
  • Group 5 - Atticus Blick and Hannah Gilliland
  • Group 6 - Ella Grodzinski and Molly Nicholson
  • Group 7 - Alice Baxter and Christopher Holliday
  • Group 8 - Nicholas Leah and Charlotte Baker
  • Group 9 - Amelia Mckey and Ariane Ordoobadi
  • Group 10 - Jessica Phippen and Bridie Barton
  • Group 11 - Edward Wauton and Ann-Marie Debrah
  • Group 12 - Feras Chalabi and Kofi Otu
  • Group 13 - Sophie Harkins and Nicholas Jones
  • Group 14 - Thomas Hill and Jacob Haddad
  • Group 15 - William Edwards and Charles Connor
  • Group 16 - Sebastian Cohen and Georgina Stein-Hemmings
  • Group 17 - Edward Mount and Rhiannon Richards
  • Group 18 - Jenn Lawrence and Jacob Greenhouse
  • Group 19 - Jessica Franklin and Thomas Beardsworth
  • Group 20 - Odette Chalaby and Rachel Sanders
  • Group 21 - Alys Verrall and Zahra Ahmed
  • Group 22 - Theo Dixon and Katherine Boucher
  • Group 23 - Paula Kelly and Katherine Silverleaf
  • Group 24 - Catriona Benn and Tim Baark
  • Group 25 - Rhys Jones and Stephanie Davin
  • Group 26 - Rachel Carver and Hannah Nielsen
  • Group 27 - Daisy Caldwell and Caspar Ramsay
  • Group 28 - Qasver Khan and Aidan Coburn

Wildcards:

Vishnu Patel, Calum Proctor, Tomas Higginson, Arjun Sharma, Rossen Roussanov, Andrew Ratomski, Emily Bacon, Celeste Myrie.

 

City Scholars Moot

  • Group 1 - Joshua Clayfield and Aditya Kim Currun
  • Group 2 - Monica Kiosseva and Cristina de Souza
  • Group 3 - Sana Bashir and Lock Chin
  • Group 7 - Shiona Nickel and Katherine Ludwig
  • Group 8 - Maria Angelidou and Weronika Tworek
  • Group 11 - Tom Spencer and Olivia Duffin
  • Group 13 - Ozge Gorur and Mayuri Puvaneswara
  • Group 14 - Atia Khan and Jaya Sudera
  • Group 15 - Kenza Khan and Angeliki Angelidou
  • Group 16 - Melissa Dube and Eryn Green
  • Group 17 - Begzat Mirayev and Alejandro Bondjale Hinestrosa
  • Group 18 - Thomas Fawns and Cathy Sze Tong

Wilcards:

Iman Abbas, Yll Sharla, Gurleen Thethi, Munira Ahmed, Laiyba Muzaffan, Vladyslav Shutko

Emily Allbon -

Go back